Tel : +90 212 581 65 10 / Fax : 0212 581 62 93

Uncu Memduh Tarihçesi

Uncu Memduh Ve Rauf Berrak

Rauf ve Memduh Berrak kardeşler, ilk ticari işletmelerini Un ve Yağ ticareti üzerine bugünkü Makedonya sınırları içerisinde bulunan Üsküp’te kurmuşlardır.

Üsküp’ten 1955 yılında İstanbul’a hicret eden aile, 1956 yılında Eminönü Yağ İskelesi'nde Un ve Yağ toptancılığı işini Uncu Memduh markası adı altında devam ettirmişlerdir.

Rauf ve Memduh Berrak kardeşlerin dürüst ve ilkeli çalışmaları, müşteri memnuniyetini ilke edinmeleri kısa süre içerisinde etkisini göstererek İstanbul’un sevilen ve güvenilen esnafları arasına girmişlerdir.

Babalarından işi devralan Necdet ve Kenan Berrak şirketin iş hacmini büyüterek, 1985 yılında şirketi bugünkü adresi olan Rami Gıda Toptancıları Sitesine taşımışlardır.

Bugün İstanbul’un en eski ve en büyük uncusu unvanı ile “Uncu Memduh” markası altında faaliyet gösteren Berrak Gıda Tic. Ltd. Şti. firması, üçüncü kuşakta Ercüment ve Vedat Berrak’ın yönetiminde müşteri memnuniyetine dayalı hizmet kalitesini her geçen gün arttırmaktadır.

Ne Dediler

  • "Ben doğmadan babamın ticaret yaptığı çok değerli bir firma olan Uncu Memduh ile daha uzun yıllar birlikteliğimizin devamını diliyorum." Ömer GÜLLÜ
    Karaköy Güllüoğlu
  • "Uzun senelerden beri problemsiz ticaretimiz devam etmekte. Uncu Memduh firması ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz." Cabir YAZICI
    Dilek Pastaneleri
  • "1959 yılından berinden beri rahmetli Memduh ve Rauf Berrak'tan un almaya başladım. 57 yıldır hiçbir problem yaşamadan ticaretmize devam ediyoruz." Hakkı GÜRBEY
    Tarihi Çinili Fırın